קצת עלי

מי אני? - איילת יונה מאירי

אני איילת יונה מאירי ואני מטפלת מוסמכת ברפואה סינית, בפסיכותרפיה גופנית ותרפיית התמקדות. אני מטפלת בקליניקה הפרטית שלי במזכרת בתיה.

במי אני מטפלת

אנשים מבוגרים, מתבגרים וילדים. אני מטפלת בצורה משולבת גם בבעיות פיזיות וגם רגשיות. מאוד חשוב לי להתאים את הטיפול לאדם, להקשיב ולזהות את החיבור בין גוף ונפש.

באילו כלים אני משתמשת?

שילוב של טכניקות שונות מהרפואה הסינית: דיקור, טווינה, צמחי מרפא, כוסות רוח, קרניו סקראל ועוד… יחד עם תרפיית התמקדות .

לאילו בעיות אני יכולה לעזור?

מתח נפשי, חרדות, בעיות שינה, דיכאון, כאבי ראש, בעיות פריון, בעיות עיכול, מנופאוזה, בעיות עור ועוד…

אם תשאלו אותי מה המטרה שלי, מה חשוב לי?

לעזור לאנשים לקבל ריפוי עמוק, מהשורש ולחזק את מערכות הגוף שלהם. וגם – לאפשר להם לייצר תשתית גופנית ונפשית טובה לחיים בריאים, מספקים וממומשים.

איך הכול התחיל?

את הדרך שלי התחלתי כמטפלת ברפואה סינית. כשהתחלתי ללמוד, נפתח בפניי עולם שהרחיב את התפיסות שלי בכל מה שקשור לבריאות ולקשר בין האדם לטבע. עם העבודה המעשית שלי בקליניקה, התחדדו קשרי הגוף והנפש. יחד איתם התחזק הצורך להתייחס לשניהם במהלך הטיפול – כדי לספק טיפול שלם ועמוק.

מה היא תפיסת ה- 'גם וגם'?

כשלמדתי פסיכותרפיה גופנית, התחדדה אצלי ההבנה של גם וגם. גיליתי את עצמי והבנתי שאני גם עדינה ורכה אבל גם חזקה ותובענית. אני גם אוהבת להיות בתקשורת וגם אוהבת להיות לבד. אני גם למען הזולת אבל גם למען עצמי. כל אלה הן איכויות חשובות לחיים, גם אלו שלכאורה אני לא אוהבת בעצמי.

תפיסת ה-גם וגם נכנסה לי לחיים בכל מיני הזדמנויות והבנתי שאין דבר של טוב או רע. יש מגוון חלקים בתוכי שמשרתים אותי ביעילות בסיטואציות שונות. לכן אינני רוצה יותר להיפטר מאף אחד מהם – וזה כבר הרגיע אותי. מתוך הרוגע הזה, יכולתי להוסיף לעצמי איכויות נוספות. וזאת, במקום להתקבע על הדפוסים הרגילים והאוטומטיים שלי. כך, הצלחתי להתייעל, להתפתח ולגדול  – במקום להישאב למנגנונים הלא מותאמים שגרמו לי לסבול.

מה עושים?

כשאנחנו מקבלים את עצמנו ומכירים בכל החלקים שלנו – אין מאבק, יש הקלה. ורק אז יש לנו את החופש לבחור. בעיניי, אותו חופש הוא חלק מהבריאות שלנו.

מה אני מלמדת את המטופלים שלי?

בדיוק את הדרך הזו – קודם כל להתבונן על עצמם, להרגיש את עצמם ואת הדברים עמוק מבפנים ומשם להביא לריפוי גופני ונפשי.

חשוב לגלות אמפתיה והבנה, ולפתח קבלה עצמית. אח"כ לזהות מה מבקש תזוזה והתאמה.

כדאי לדעת שהבעיה הגופנית שאיתה הגענו מאלצת להאט. אפילו לעצור, לשהות רגע ולבדוק מה דורש שינוי. ברמה הפיזית – בשינה, בתזונה או בנשימה שלנו. ברמה הנפשית – לנסות להבין את החוויה הכוללת. לגלות מה הדבר שגורם לנו לאי נוחות או לסטרס. איך החוויה שלנו מתבטאת ומהו הרגש הדומיננטי שלא מצליח לעבור הלאה.

סטרס מתמשך מוביל לפגיעה במנגנוני ההגנה והריפוי הטבעיים של הגוף. לכן, אני מלמדת לחקור אותו,לחוש אותו,לשמוע אותו ובאופן כללי לשהות איתו. כל אלה, מביאים להקלה ורגיעה מבלי לקדוח במוח בניסיון למצוא פיתרון מוחשי.

מה הקשר בין רפואה סינית לפסיכותרפיה גופנית?

פסיכותרפיה גופנית והתמקדות – מבהירות את חיבורי הגוף והנפש. כלומר, דרך הקשבה פנימית למחשבות, לרגשות ולתחושות הגוף נוכל להפיג את המתח ולהגיע לרגיעה. רגיעה היא מצע טוב לריפוי (להסבר נוסף – לחצו כאן)

רפואה סינית – היא שמאפשרת לי לאזן, לחזק ולווסת את תפקודי הגוף בעזרת כלים שונים. כלים כמו דיקור, צמחי מרפא, טווינה ועוד. דרך הרפואה הסינית אפשר להקל ואפילו להשכיח סימפטומים. וכך, להחזיר את הגוף לתפקוד תקין. (להסבר מפורט – לחצו כאן)

הטיפול המשולב – שילוב של שיחה רגשית עם כלים לריפוי פיזי. שילוב זה  עוזר לנו לחזק ולווסת את תפקודי הגוף. במקביל, השילוב מאפשר מצע טוב לריפוי עמוק נפשית ופיזית. ריפוי המתמשך לאורך זמן – ללא תלות בתרופה או במטפל. (כדי להבין קצת יותר על הטיפול – לחצו כאן)

אני גם מעבירה סדנאות התמקדות למטפלים, לקהל הרחב ולילדים – מוזמנים להציץ ולהתרשם. למטפלים >> לחצו כאן

לקהל הרחב >>לחצו כאן

תכנית לילדים >>לחצו כאן

עקבו אחרי

דילוג לתוכן דילוג לתוכן